הנמכות גבס הן עניין מאוד שכיח בקרב עולם עיצוב הפנים כיום.

הגבס מעניק לנו אפשרויות עיצוב רחבות אשר תורמות למראה הכללי של הבית, בעזרתן ניתן לקבל חללים מעוצבים בצורה לא שגרתית אשר תורמים למראה ותחושת הדיירים במבנה עצמו.

הנמכת גבס או בשמה המקצועי סינר גבס מעניק לנו מעצבי הפנים ולכם הדיירים את היכולת לשלב מס' אלמנטים שונים בחלל אחד גם אם הם לא קשורים ישירות האחד לשני.

לדוגמה: מתחת לחלל מדרגות ניתן לבנות ארון גבס, בסלון עצמו ניתן לעצב ולבנות במת גבס אשר מכילה מקומות אחסון ותאורה רכה בתחתית הבמה. וכמובן נישות תצוגה.

הגבס נותן לנו את האפשרות לעצב מספר חללים בצורות שונות וייחודיות לאופי הדייר עצמו, בעלויות  יחסית נמוכות וקבלת תוצאות מדהימות.

אז כשכולם עושים הנמכות גבס ומי שאין לו הנמכה אחת בבית נחשב לחריג, נעשה סדר בכתבה הזו ונלמד אתכם צעד אחר צעד איך גם אתם תוכלו לשדרג את מראה ביתכם

בצורה  פונקציונלית ומעוצבת ...ממש כאילו ביתכם צולם במגזין נחשק

מתי לא עושים הנמכות גבס ? כשהחלל קטן מטבעו, אין צורך להכביד ולהעמיס על חללים מסוימים בבית רק כדי לעשות הנמכת גבס, ההנמכה מטבעה נועדה להסתיר טפח ולגלות טפחיים, ז"א להראות יפה בזכות עצמה, להעצים ולייפות את המראה בחלל ולהסתיר מערכות תקשורת, חשמל ומיזוג.

ז"א שאם יש לכם בית יחסית קטן בן 80 מ"ר והתקרה שלכם יחסית גבוהה כ2.70 מ' ואתם עושים מיזוג מיני מרכזי,  כדאי יהיה לכם להשאיר את תעלות המיזוג חשופות ( רק כאשר אתם עושים תעלות פח ) ולמה? משום שההנמכה תקטין לכם את מראה הבית כולו, הרי הוא מחולק לחדרים והחלל המרכזי הוא קטן יחסית , אז עיצוב שכזה יעניק מראה חשוף ותעשייתי אשר

בהחלט ייתן איזשהו עוקץ מעניין למראה הכללי של הבית.

ומה אם אתם לא אוהבים מראה תעשייתי וגרים בבית של 80 מ"ר - בהחלט כדאי יהיה להסתיר את תעלות המיזוג משום שהם בהחלט יפגעו לחלוטין במראה הבית.

יחד עם זאת ניתן כיום לעשות מיזוג נסתר בעיבויי קירות או בסינרי גבס מינימליים ואז רק רואים את סלוט המיזוג עצמו מביט אל הסלון כלאחר כבוד.

הפתרון הנ"ל משאיר לכם את התקרה נקייה לחלוטין מהנמכות ומעניק לכם את הפתרון הרצוי

אל תתביישו למקם תאורה נסתרת בחלל - לשם כך ההנמכה נועדה גם כן, תהיו יצירתיים בתכנון התאורה בחלל ואל תלכו על המוכר והבטוח, אתם יכולים לעשות אמבטיות תאורה לשטחים נרחבים בהנמכת הגבס ובעצם כך אתם מרוויחים גם תאורה מרכזית לחלל וגם טשטוש גבול גובה התקרה ויוצרים מראה אשלייתי של תקרה גבוהה יותר

אלמנט מעניין נוסף אשר ניתן לעשות הוא למקם תאורות לד בתקרה עצמה עם דימר ממוחשב, כך התאורה כבה ונדלקת מעצמה באופן רנדומאלי - אלמנט אשר מעניק את התחושה של ישיבה תחת כיפת השמיים.

ומה לגבי צבע ? אני אישית לא חושב שכדאי לצבוע כל הנמכת תקרה בצבע שונה, אומנם זה יוצר עניין, אך אל תשכחו שכל נושא ההנמכה ייצר עניין לכשעצמו. וברגע שאתם צובעים משטח גדול בגוון מסוים אתם בעצם מבליטים אותו ייתר על המידה ומפספסים את המטרה שאתם מעוניינים בה.

מה שכן כדאי לצבוע את הנמכת הגבס בצבע חצי טון כהה יותר משאר החלל 0 במידה ובכל זאת ישנו טעם לצבוע את סינר הגבס) הסיבה לחצי טון כהה יותר היא משום שכך נוצרת אשליה אופטית נעימה של חלוקת חלל.

הנמכות גבס יכולות להסתיר קולטני ביוב בחדרים רטובים,לייצר תאורה נסתרת על עמודים בחלל, ניתן לעשות תקרת גבס מחוררת ותאורה עליונה וכך אנו מרוויחים תאורת אווירה בחלל עצמו.

יחד עם זאת חשוב לציין שאומנם הגבס הוא חומר יחסית פשוט לעבודה - על מנת לקבל תוצאות מרחיקות לכת כדאי להקדיש מחשבה מקדימה על העיצוב עצמו, משום שתכנון  לא מגרה ומאתגר ייתן תוצאה משעממת . גבס ניתן לכופף, לעגל, ניתן לבנות איתו נישות,ארונות,מיטות ואפילו בתים שלמים.

הכול תלוי בכיוון החשיבה המוקדם שלנו כמעצבים וכדיירים

אז  לפני  שאתם משפצים אני ממליץ לכם לעשות את הדבר הבא.

שבו עם מקבלי ההחלטות בבית, בני הזוג, ילדים וכל מי שבעצם יש לו רצונות שניתן להתחשב בהם בצורה ריאלית. רשמו את הרצונות שלהם על דף נייר ותתחילו לבדוק מה ניתן לבצע במסגרת התקציב והשטח הנתון.

בשלב הזה כל אחד מבני הבית זורק לחלל האוויר את כל הרצונות שלו לגבי עיצוב הבית , מה הוא רוצה להשיג ואיך הוא רוצה לחיות בבית

כך אתם תראו ממש לנגד עינכם בצורה הכי נכונה את כיוון העיצוב שלכם.

ולאחר הסימולציה הזו אתם צריכים "ליישב " את הרצונות "המופרעים " הללו ולבדוק מה נכנס בתקציב ואיך ניתן "למתן" או לעצב בצורה קצת שונה שכן ייכנס לתקציב.

הגבס הוא אלמנט בניה קליל ונוח, הוא ייתן לכם את התוצאות המבוקשות בתנאי אחד...שאתם יודעים מה אתם רוצים.

 

כותב: לאור קאל הלירז - אדריכל פנים ומעצב חללי מסחר.

© 2008 Cube-ThinK Diffrent On line design college

Learn interior design on line,learn home styling on line,learn visual merchendizing on line,learn window dressing on line,on line courses